yeezy boost 350 v2 confirmed app info adidas yeezy 350 boost v2 november 23 releases adidas yeezy boost 350 v2 black red release date update adidas yeezy boost 350 v2 black red adidas yeezy boost 350 v2 blackred drops tomorrow adidas yeezy boost 350 v2 red green copper early links adidas Yeezy Boost 350 V2 Glow in the Dark buy black friday yeezy boost 350 v2 yeezy 350 v2 drop black friday yeezy mafia atakuje ponownie adidas yeezy adidas yeezy boost 350 v2 black red toddler sizes adidas yeezy boost 350 v2 black red release date adidas yeezy boost 350 v2 black friday adidas yeezy boost 350 v2 black friday adidas yeezy adidas yeezy boost 350 v2 core blackred early links adidas yeezy boost 350 v2 zebra 2892 adidas Yeezy 350 Boost V2 Beluga Solar Red adidas yeezy boost v2 350 black white red

Џовани Бутарели именуван за нов Европски Супервизор за заштита на податоци

Следниот Европскиот супервизор за заштита на податоци (ЕСЗП) ќе биде Џовани Бутарели, претседателот на Европскиот парламент, изјави Мартин Шулц во четвртокот. Негов асистент супервизор ќе биде Војчек Рафал Виеверовски.

Господата Бутарели и Виеверовски беа именувани како главни кандидати за две позиции по сослушувањата во Комитетот за Граѓански слободи на 20 октомври 2014.

“Комитетот за граѓански слободи имаше гласање за два многу силни кандидати за улогата на Европскиот супервизор за заштита на податоци и Асистент супервизор”, рече претседавачот со комитетот Клод Моралес (S & D, Велика Британија). “Г-дин Бутарели носи со себе богатство од искуства како поранешен помошник супервизор на ЕСЗП и како поранешен генерален секретар на Италијанскиот орган за заштита на податоците и јас сум убеден дека тој брзо ќе се прилагоди на својата нова улога. Покрај тоа, г-дин Виеверовски исто така, демонстрираше одлично познавање на законите за заштита на податоците и приватноста во ЕУ во својата улога на врвот на Полскиот орган за заштита на податоци “.

Во четвртокот наутро на парламенталната конференција на претседателите (претседателот Шулц и лидерите на политичките групи) на Европскиот парламент му дадоа зелено светло за двете назначувања.

Претседателот Шулц рече: “Заштитата на личните податоци е клучно, фундаментално право, на кое треба да се обрне големо внимание во оваа дигитална ера. Затоа, јас им честитам на новодојдовените, Европскиот супервизор за заштита на податоци и Асистент Супервизор и би сакал да му оддадам почит на Питер Хастинкс за повеќе од десет години посветената служба”.

Парламентот ги назначува ЕСЗП и Супервизорот во заедничка согласност со Советот. Преговорите меѓу двете институции беа спроведени од страна на претседавачот на Комитетот за граѓански слободи Клод Моралес. Завршна фаза на постапката ќе биде потпишувањето на номинацијата од страна на двете тела, Парламентот и Советот, со цел новиот тим да ги преземе своите функции.

 

Линк до оригиналниот напис овде.

air jordan 8 aqua black friday 2015 air jordan 8 air jordan 9 air jordan 9 air jordan 9 air jordan 9 black red white 2016 release air jordan 9 air jordan 9 product pol 7383 Buty koszykarskie Hyperdunk 2015 PRM.html product pol 5467 Hyperdunk 2013.html nike hyperdunk 2013 product pol 8040 Buty koszykarskie Hyperdunk 2015 Low Limited.html nike hyperdunk 2015 low nike air foamposite pro nike air foamposite pro nike air foamposite pro nike air foamposite pro pure platinum nike air foamposite one usa pierwsze zdjecia nike air foamposite one olympic product pol 6791 Buty koszykarskie Air Foamposite Pro.html
adidas eqt black pack release info adidas originals eqt black pack adidas originals eqt black pack adidas eqt support black pack releasing soon where to buy adidas eqt support adv primeknit zebra adidas eqt support adv primeknit zebra new images adidas eqt support adv primeknit zebra now available adidas eqt support adv primeknit zebra adidas eqt support adv primeknit zebra release date adidas eqt support adv primeknit zebra release date adidas eqt support adv primeknit zebra ba7496 adidas eqt support adv pk zebra primeknit adidas eqt support ultra boost turbo red white adidas eqt support ultra boost turbo red adidas eqt support adv black turbo red adidas eqt support ultra boost turbo red adidas eqt support ultra whiteturbo adidas originals eqt support 93 camo turbo red adidas eqt running support 93 primeknit og colorway adidas eqt running support 93 primeknit white teal chartreuse red black